Najlepsze artykuły branżowe, najbardziej godne zaufania firmy w Internecie - tylko z nakrecsienawybory.pl

Terapia rodzin - czy warto?

Zuzanna Kołodziej 2019-11-25 0 komentarzy
Terapia rodzin - czy warto?

Każdy specjalista chce być dobry w swojej dziedzinie. Szkolenia to szansa na poznanie najnowszej wiedzy medycznej, skonfrontowanie posiadanej już wiedzy i doświadczenia z profesjonalistami. Terapia rodzin to czteroletnie całościowe szkolenie dla osób, które chcą rozwijać się w tym kierunku. Psychoterapeuta potrzebuje narzędzi, które pomogą mu pracować na najwyższym poziomie. Dzięki szkoleniu systemowemu uzyska te narzędzia i wiele więcej. 

Na czym polega wyjątkowość szkoleń:

  • Zajęcia są prowadzone w małych grupach w przyjaznej atmosferze;
  •  Praca w grupie genogramowej i grupie self-experience pozwala na kompleksowy rozwój osobisty uczestnika szkolenia, a nie tylko na zdobycie wiedzy teoretycznej;
  • Konkurencyjne ceny przy zachowaniu najwyższej jakości kursów.

Nowe umiejętności przydadzą się nie tylko podczas codziennej pracy psychoterapeutycznej, ale i w innych sferach życia, gdzie wskazane jest szerokie spojrzenie na sytuację pacjenta, ucznia czy wychowanka. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie słyszał o terapii rodzin. Na szczęście zauważono, że problemy najczęściej są związane ze środowiskiem, w którym się funkcjonuje. Niemożliwe jest udzielenie prawdziwego wsparcia w trakcie indywidualnej pracy z pacjentem i ponowne odesłanie go, w środowisko, relacje, zależności, w których dotąd funkcjonował. To w końcu to środowisko go w pewnym stopniu ukształtowało  i sprawiło, że ostatecznie trafił do gabinetu w poszukiwaniu pomocy. Bez kompleksowych działań, które obejmą członków rodziny, terapia nie przyniesie oczekiwanych rezultatów.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!