Najlepsze artykuły branżowe, najbardziej godne zaufania firmy w Internecie - tylko z nakrecsienawybory.pl

Pomoc przy niesłusznych zatrzymaniach przez policję

Agnieszka Kubiak 2019-03-11 0 komentarzy
Wpis

Instytucja policji cieszy się w Polsce stosunkowo dobrą opinią. Stróże prawa są wysoko oceniani przez społeczeństwo, które uważa, że prawidłowo spełniają swoją rolę i skutecznie zapewniają bezpieczeństwo. Widać to zresztą w statystkach dowodzących, że problem przestępczości w naszym kraju z roku na rok staje się coraz mniejszy. Mimo to od czasu do czasu można usłyszeć o niepokojących sytuacjach, w których policjanci zamiast przestrzegać prawa sami je łamią, traktując podejrzanych czy świadków w niewłaściwy sposób.

Jedną z najczęstszych sytuacji, w wyniku której obywatele wysuwają pretensje w stosunku do policjantów, jest bezprawne zatrzymanie. Kiedy można o nim mówić? Zdarza się to, gdy funkcjonariusze dokonają czynności bez podania podstawy prawnej lub bez wymaganego przepisami pouczenia. Jeszcze bardziej jaskrawym przykładem przekroczenia uprawnień przez policję w momencie zatrzymania jest użycie przemocy słownej lub fizycznej. Zastraszanie, szarpanie, obrażanie czy wreszcie bicie – wszystko to pozwala oskarżyć stróżów prawa o nieprzestrzeganie przepisów.

W sytuacji zatrzymania przez policję adwokat z odpowiednim doświadczeniem w tego typu sprawach okazuje się prawdziwym zbawieniem. Można go znaleźć w warszawskiej Kancelarii Adwokackiej „Bartosiak & Wspólnicy”, która zatrudnia trzech adwokatów specjalizujących się w prawie karnym. Więcej informacji na temat tej kancelarii można znaleźć na jej stronie internetowej dostępnej pod adresem Obronca24h.com. W razie czego zawsze warto mieć przy sobie do niej numer telefonu, żeby w przypadku niesłusznego zatrzymania skontaktować się w celu uzyskania pomocy.

Podobał Ci się artykuł? Zostaw komentarz!